Dārza mājas projekts veidots iedvesmojoties no mūsu agrāk izstrādātiem dārza māju projektiem – “Puds” un “6×6”, šajā versijā paplašinot dzīvojamo platību, iegūstot ērtu dzīvojamo istabu ar virtuves nišu, un paredzot arī vietu vējtverim un vannas istabai. Augšstāvā projektētas trīs guļamistabas un garderobe, noliktava, augšstāva plāns, atbilstoši katra vajadzībām, var būt arī kā viena liela telpa, ja māja netiek paredzēta pastāvīgai dzīvošanai, bet izmantota atpūtas funkcijām, kā vasaras māja.
Ēkas apbūves platība nepārsniedz 60 kvadrātmetrus, šādā kompaktā izmērā tā nodrošina ikdienā nepieciešamās funkcijas, un pat katram ēkas iemītniekam savu guļamistabu. Attiecīgi arī tās būvniecības process nav bezgalīgs – bet ir pa spēkam paveicams, būvējot ēku pašrocīgi – kā šajā gadījumā – strādājot vīram un sievai kopīgi pie savas mājas būvniecības.
Konstruktīvie risinājumi ir veidoti iespējami racionāli, bez neparedzamiem sadārdzinājumiem, kā redzēsiet sekojošajos attēlos – pamati veidoti zemes veidnī, kas ir ļoti labs būvniecības paņēmiens labas grunts apstākļos, sienas – gāzbetona bloku mūra konstr. ja arī var būt viedoklis, ka koka konstr. sienas ir ekonomiskākas – tomēr prakse rāda, ka siltas sienas visvienkāršāk iegūt ir gāzbetona bloku konstrukcijā, arī to apdare ir viegli paveicama, turpretim, koka statņu sienas prasa vēl daudz dažādus darbus ar to pildīšanu, apdari, latojumiem, vēja barjerām, kur visi šie procesi prasa gan materiālu sagādi, gan darba stundas un dienas.
Apkurei izmantots ir centrālapkures kamīns, silto grīdu instalācija, kas rada komfortablu klimatu, ar labu siltuma inerci – māja atdziest lēnām. Vienmēr rekomendējam izvēlēties arī siltus logus, ar trijkārša stiklojuma paketēm.
Ieskats projekta rasējumos, un tālāk – arī būvniecības procesa bildēs:
Veiksmīgu un priecīgu būvniecību!!!
Tālāk – ieskats šīs mājas būvniecības procesā, bildes, soli pa solim, sākot ar pamatu izbūvi – zemes veidnī – kas ir tradicionāla metode, ko rekomendējam mūsu klientiem, labas grunts apstākļos:















Sekojoši, pēc pamatu izbūves – sienu būvēšana, sienas veidojot no gāzbetona blokiem darbs sokas kā ar rotaļu ar klucīšiem, būvējot mājas – tikai – lielākā izmērā, protams, darbs ir fiziski smags, ar tā palīdzību var atbrīvoties no liekiem kilogramiem, nostiprināt muguru un rokas, kā arī gūt gandarījumu, vērojot kā katru dienu ēka paceļas par vienu līdz trim bloku rindām – aug kā sēne. Ieskats attēlos:





Pēc sienu būvniecības drīz vien ir laiks darboties ar koka darbiem – siju, mūrlatu, pasiju, spāru montāža –









Starp darbiem ar lielajām virsmām, jumtiem un sienām – pirms grīdu betonēšanas jātiek galā ar caurulēm un vadiem, visām komunikācijām, kuras atradīsies zem zemes vai zem grīdas. Kanalizācija jāiebūvē ievērojot izvadus pie santehnikas ierīcēm, ūdensvada pievads, un papildus aizvadi dārza laistīšanai u.c. jāieved ēkā, vēlams, lai tas neskartos pie ēkas pamatiem un nesaņemtu no tiem aukstumu, jāparedz arī elektroapgādes kabeļa ievads, vēlams ar to nešķērsot dzīvojamās telpas vai guļvietas, ēkas iekšpusē jāpieber smilts līdz nepieciešamajam līmenim, pirms grīdu būvniecības.
Jumta izbūve – koka spāres, balstītas uz mūrlatām un kores pasijas, stiprinātas ar saišķiem. Jumta segumam izvēlēts Classic profila skārds, loksnes ar 40cm platumu, kas darba procesā ir ļoti viegli ceļamas un pārvietojamas, arī salīdzinoši, viegla, ērta un veikla montāža, divatā strādājot, ja ne visu jumtu, tad vienu pusi jumta šādai ēkai var dienas laikā uzlikt bez grūtībām, un ar lielāku azartu – pieveikt arī abas puses. Skārdam ir ļoti laba ilgmūžība, un ne tuvu nav tik izteikti tie trūkumi, par kuriem bieži spriež interneta un dīvānu eksperti, kā piemēram troksnis lietus laikā. Pēc jumta lokšņu montāžas, atliek veidot pieslēgumu skurstenim, un apdarināt jumta vēja malas un kori.
Kad ēka ir zem jumta – tas ir vēl viens liels prieks un gandarījums būvētājam, un zināms miers – konstrukcijas un materiāli vairs nebojāsies nokrišņu ietekmē, zem jumta varēs turpināt darbu arī lietainās dienās, strādāt savā ritmā, bez steigas. Sekojoši, ieskats grīdu izveidē – ēkas īpašnieks arī augšstāvā, uz koka siju pārseguma spēja izveidot siltās grīdas, lai arī to iebūvēšana prasa rūpīgāku un ilgāku darbu, kā šo pašu caurulīšu iebūve betonējumā:



























Labu izdošanos!!!
Un ne mazsvarīgs fakts – faktiskās būvniecības izmaksas šai mājai ir neticami zemas.
PatīkPatīk
Labdien!
Jā, kā jau parasti, sarežģīt var visu, atliek vien izšķirties vai tas ir vajadzīgs, lai iegūtu vienkāršu, omulīgu un siltu dzīves vidi ģimenei, nav nepieciešami nesamērīgi resursi, viss ir paveicams, gan čakli strādājot, gan izvērtējot prioritātes, arī projektu veidojam iespējami racionālai, ekonomiskai būvniecībai.
lai Jums raženi sokas!
PatīkPatīk