Stresa mākonī

Vēja ģeneratoru meli

Ikdienas informācijas apritē tiek radīti dažādi satraukumi – klasiskais ir svārstības energopiedāvājumos. Tāpēc, cilvēki, kas grib dzīvot mierā un harmonijā mēģina no šī vāveres riteņa izkāpt. Klasisks veids ir iegādāties apmēram 10 kvadrātmetrus saules paneļu un justies neatkarīgam, it īpaši saulainā laikā. Tajā pat laikā – saulainā ziemas dienā, īpašnieks ar 2,8kW paneļiem publicē dienas ieguvumu – 200vati. Kuru varam salīdzināt ar apkures cirkulācijas 30w jaudas sūknīti, kurš ar šādu enerģijas daudzumu spēs darboties 7 stundas.

Vienīgais stresa noņemšanai ir pašapziņa, ka Jūs darījāt visu, lai iegūtu energo neatkarību. Iepriekšējie sasniegumi ar saules paneļiem pilnībā neapmierināja īpašnieku – tad izlasot reklāmas par vēja ģeneratoriem, kas jau pie 3ms vēja sola iegūt kilovatu enerģijas, un sākotnējā torņa izmaksas ir 2,5 tūkstoši, plus vēl divkārša šī summa par aprīkojum un attiecīgajām iekārtām – atliek šīs spīdošās reklāmas ietekmē uzstādīt vēl šo torni. Lai gan laika ziņās 1-5ms vēju sauc par lēnu vēju. Savukārt aprēķinot pēc zinātniekiem labi pazīstamām formulām – vēja un gaisa masas enerģiju pret šī izmēra vēja ģeneratoru – šādā vēja ātrumā iegūstamā jauda ir tikai aptuveni 25vati.

Kopumā, lai iegūtu energoneatkarību īpašnieks patērēja apmēram 15 tūkstošus, darīja visu ko spēja, lai cīnītos ar svārstīgo energo cenu tirgū. Pie elektrības patēriņa orientējoši 100 eiro mēnesī – šie 15 000 teorijā atpelnīsies 12 gadu laikā. Un sekojoši ir jautājums par šādas investīcijas lietderīgumu, ņemot vērā iekārtu ierobežoto kalpošanas ilgumu.

P.S. šīs maigās svārstības un neliels stress ir apzināti radīts, lai harmoniju gribošais cilvēks mēģinātu iziet no šī nemiera, un iegādātu papildus iekārtas un ražotāju piedāvātus “risinājumus”.

Svarīgākais šos visus eksperimentus ir uzsākt tad, kad māju esat pabeidzis, un tajā labi iekārtojies.

Mūsu piedāvājums, it īpaši tiem, kam ir gaiss ūdens vai gaiss-gaiss apkures sistēmas – ja tā nav ar lielu jaudu – tad vienmēr nodrošināties ar kādu malkas apkures kamīnu kura izstarotā enerģija ir no 4-12kw, tātad, praktiski pietiek 120kvm lielai ēkai. Malkas kamīns ir visnotaļ pievilcīgs arī tajā gadījumā, ja īpašos laikapstākļos mēdz pazust elektropieslēguma sniegtais pakalpojums.

Saulainu un vējainu visiem Jauno gadu!!!

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: